7 Kasım 2009 Cumartesi

Baby SlingBir önceki yazımda hamile kıyafetlerinden bahsetmiştim onları araştırırken ünlülerinde sıklıkla kullandığı kangurulara rastladım.

Cam Gigandet ve bebeği çok sevimli durmuyorlarmı sizcede. Cam gibi bir çok ünlüde bebeklerini taşımak için kanguruları tercih etmişler Öyleki rengarenk farklı desenlerde bir modaya dönüşmüş.

Hanımlar hemen bebekleriniz için bir tane edinip eşlerinizin boynuna takıyorsunuz;);)


JustJared

Hamile ModasıArtık hamilelerde birçok farklı tarzda kıyafet bulabiliyor.Markalar bugünlerde hamileler için de seriler üretmeye başladı.Hamileler için üretim yapan firmalardan biri olan ebru giyimin birkaç kıyafetini ekledim sanıyorum birçok yerde bu markayı bulmak mümkün. Benim favorim ise 2. ve 4. fotoğraf.

Manikürlü Tırnaklar

Güzel tırnaklar için artık kuaförlere gitmeye gerek kalmadı. Ben kesinlikle güvenmediğiniz yerlerden uzak durmanızı yada kendiniz yapamıyorsanız kendi setinizi götürmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.


Öncelikle tırnaklarınızı biraz aseton ve bir parça pamuk ile tamamen temizlendiğinden emin olana kadar temizleyin. Bu işlemi tırnaklarınızı suda yumuşatmak için bekletmeden önce yapmalısınız yoksa tırnaklarınız suyla yeteri kadar temas etmez ve istediğiniz kadar yumuşamaz.

Daha sonra derince bir kabın içine ılık su koyun dileyen bir miktar vazelin veya duş jelide ekleyebilir.( ben önce tırnaklarıma biraz vazelin sürüp öyle suda bekletiyorum bunu da deneyebilirsiniz.)

Tırnaklarınızın yumuşadığından emin olunca yumuşak bir törpü ile (metal törpülerden kaçınmanızı tavsiye ederim onların kenarları genellikle keskin oluyor ve derinizi kanatabiliyor)ortadan başlayarak tırnak uzunluğu istediğiniz boya gelene kadar törpüleyin daha sonra tırnak kenarlarını kendi formunu bozmadan törpüleyin(ki bu bence çok önemli ellerimize en çok yakışan manikür şekli tırnaklarımızın kendi formunda törpülenmesiyle ortaya çıkıyor bazılarına oval manikür yakışırken bazılarına küt manikür yakışabiliyor)

Tırnaklara doğru uzamış etleri tırnaklarınızı çizmeyecek (tahta bir çubuk yardımyla olabilir) şekilde itin ve küçük makas yada tırnak pensiyle çok derine inmeden dikkatlice kesin.

Son olarak tırnaklarınızı bir tül çorap üzerinde gezdirin eğer takılma olmuyorsa işlem tamam demektir.Ojenizi sürebilirsiniz;)

6 Kasım 2009 Cuma

Blake Lively Şıklığı

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Ben elbisesini de ''ki bence bi moda evine bu fotoğrafla birlikte gitsek dikilebilir birşey olduğunu söylerler, özel günlerimizde giymek için muhteşem olmazmıydı '' , makyajını da,kolyesini de,saçını da çok çok beğendim.

Sadenin şıklığı diye buna denir kesinlikle.

Ama ayakkabılarını beğenmedim onlara aşık oldum ;)

5 Kasım 2009 Perşembe

Once upon a time

etsy gezintim sırasında rastladım bu inanılmaz şeylere.
Görür görmezde aşık oldum.
Bu şirin şeylerinin yaratıcısının ise ''ki kendisi Fieltrunguis oluyormuş '' bir bloğunun olduğunu keşfettim ve hemen sayfaları arasında gezinmeye başladım.
Yaptığı herşey birbirinden sevimli.
Peki siz nasıl buldunuz kahramanlarımızı?Küçükken bu sevimlilik muskası şeyleri görmüş olsaydım kimse beni kurt'un kırmızı başlıklı kızı yemeye çalıştığına inandıramazdı;););)

Kötü kurt yapar mı hiç öyle şey hayatta inanmam;););)Bunlar da minicik çiftlik hayvanlarımız....


Bal arısına bayıldım.

4 Kasım 2009 Çarşamba

Makyaj Güzel Olan Herşeyden İlham Alır...Bir taşın ve bir meyvenin bile Makyaj için ilham kaynağı olabileceği aklınıza gelmişmiydi hiç?
Bence çok çok güzel olmuşlar.
Fotoğrafçı Victorio V gerçekten çok başarılı, portfolyosunda harika düğün fotoğrafları da var ilerleyen yazılarımda yüklemeliyim sanırım.
Fotoğraflar: Victorio V

3 Kasım 2009 Salı

Japanese Street Fashion

Image and video hosting by TinyPic


Dolabında kullanmadığı bişey kalmışmıdır acaba:) Bence çok şirin.
Ama birinin beni böyle sokağa çıkarabilmesi için ne kadar vermesi gerekir onuda hiç düşünmedim;);)
Siz ne isterdiniz böyle giyinip dışarı çıkmak için.

Fotograf: Akif Hakan Çelebi

Gölge Oyunları
Bu nasıl bir yaratıcılıktır şaştım kaldım.

Hayran olmamak mümkün değil. Tüm alkışlar Maiko Tekada'ya....

Maiko Tekada Degree Collection 2009

2 Kasım 2009 Pazartesi

Basmayın Kuzumun Üstüne;)Son koçtaş gezimde takıldı bunlar gözüme. Ev dekorasyonumda herşey bitti bir kapının önündeki paspas kaldı sanki;)

Sürekli takipteyim mobilya, tv ünitesi, tabak, çanak ama daha hiçbirisine sahip değilim(ve tüm önerilere açığım:)). Gerçi yemek takımıma karar verdim sayılır ''ilerki yazılarımda paylaşırım:)'' ama onuda almadım henüz.

Başlık konumuza gelince nereden aklıma geldi bilmiyorum koçtaş'da gördüğüm paspasları burada paylaşayım istedim. Yabancı birkaç ev tekstili markasında da böyle modellere rastlamıştım.

Bloğumda ulaşılabilirliği ve fiyatı makul olan alınabilirliği yüksek olan ürünlere örnek vermeye dikkat ediyorum.'' Umarım farkedilmiştir'' Bunlarda öyle şeyler işte...

Cansu Dere (mi?)


Sürekli gördüğümüz Cansu Dere' den çok farklı değil mi?
Fotografı orjinal boyutunda görmek için tıklayın;)
Harpers Bazaar
Koray Birand


1 Ürün 3 Stil


ParkBravo mağazalarına alışverişe her çıktığımda girerim ama ellerim dolu dolu ayrıldığımı hiç hatırlamıyorum.
Beğenmediğim kıyafetlerini başkalarının üzerinde farklı kombinlerle gördüğümde de hep şaşırmış ve hoşuma gitmiştir.

ParkBravo bu sefer 1 ürün 3 stil adıyla ürünlerinin farklı giyim varyasyonlarını beğeninize sunmuş...